Je libo konfigurátor?

Co je to konfigurátor a jak vám může pomoct ve světe onlinu? Sepsali jsme pro vás pár zásadních informací proč a jak můžete využít konfigurátory na svých webových stránkách.

Proč mít na svém webu konfigurátor?

Konfigurátor můžete využít v případě, kdy prodáváte produkty, které dokážete přizpůsobit potřebám klientům. Konfigurátor dokáže přehledně zobrazit cenu na základě nastavených parametrů. Zákazník tak ihned vidí, kolik ho bude produkt stát a jak bude finálně vypadat. Zrychlí se tak celý proces prodeje a omezí se zbytečná komunikace a administrativa.

Přehlednost

Konfigurátor můžete využít v případě, kdy prodáváte produkty, které dokážete přizpůsobit potřebám klientům. Konfigurátor dokáže přehledně zobrazit cenu na základě zvolených parametrů. Zákazník tak ihned vidí, kolik ho bude produkt stát.

Zvýšení počtu poptávek

Díky konfigurátoru si může klient jednoduše produkt upravit a ihned vidí cenu. Díky tomu dochází k zvýšení konverzí. Zrychlí se celý proces prodeje a omezí se zbytečná komunikace.

Snadná editace

Výsledné ceny a jejich závislosti na zvolených parametrech lze upravovat přímo v administraci WordPressu

Konfigurace produktů v reálném čase

Konfigurátory stavíme na moderní technologii Vue.js. Díky tomu získáme nejen hladký průběh vývoje, ale primárně bleskovou rychlost, kdy uživatel zadávající konfiguraci vidí v mžiku oka odhadovanou cenu výkupu.

Napojení konfigurátoru na administraci WordPressu

Veškeré hodnoty, které je potřeba nastavit pro správnou funkci konfigurátoru napojíme na administraci webu. Vy tak budete moct kdykoli hodnoty upravit a konfigurátor tak bude plně aktuální. Nemusíte zadávat tickety na žádnou podporu a platit tak peníze navíc.

Design konfigurátoru na míru klienta

Design konfigurátoru bude přizpůsoben celkovému designu webu. Konfigurátor tak pěkně zapadne a nebude působit rušivě.

Konfigurátor na WordpPressu

Realizace konfigurátoru na projektu vykup-konzoli.cz

Pro projekt vykup-konzoli.cz vznikl vyladěný konfigurátor vytvořený do posledního detailu dle požadavků a potřeb klienta. Do webu na míru s individuální grafikou byla dosazena samostatná aplikace postavená na moderní technologii Vue.js. Díky tomu jsme získali nejen hladký průběh vývoje, ale primárně bleskovou rychlost, kdy uživatel zadávající poptávku vidí v mžiku oka odhadovanou cenu výkupu. Pro ještě větší optimalizaci načítání jsou možnosti konfigurace dynamicky stahované ze serveru dle průběžně vyplněných polí formuláře.

Konfigurátor mimo jiné validuje zadané informace od uživatelů a hlídá, zda je dle zadaných parametrů vůbec možno dané zařízení vykoupit.

Ukládání dat

Všechna zdrojová data konfigurací, stejně tak jako výsledné poptávky, jsou uloženy do individuálních modulů v CMS a je možné je dle potřeby editovat či rozšiřovat s okamžitým efektem na webu. Při rozšíření sortimentu je tedy otázkou pár minut přidat požadovaná data do systému a není nutnost zdlouhavého zásahu vývojářů. Celý proces výkupu je pak pro klienta optimalizován automatickým rozesíláním e-mailů a možností spravovat jednotlivé poptávky dle jejich stavu.